Componența Consiliului | Componenta Consiliului Local în mandatul 2012-2016

Consiliului Local Timișoara constituit în urma ședinței publice din data de 22.06.2012:

UNIUNEA SOCIAL LIBERALĂ (USL)

 Nr. crt. Numele și prenumele  Data nașterii  Mandat 
1. Bîrsășteanu Florin  20.05.1959 Al doilea mandat
2. Radu Daniel Țoancă  03.12.1971 al treilea
3. Traian Constantin Stoia  29.08.1944 al doilea 
4. Ciprian Jichici   11.07.1977  al doilea 
5.  Geană Nistor Pavel  27.06.1949 Primul mandat
6. Romanița Adina Delia Jumanca   07.04.1978 Al doilea
7. Grigoroiu Grigore 18.05.1984 Primul mandat
8. Dan Aurel Diaconu  06.06.1977 Primul mandat în calitate de viceprimar și primul mandat de consilier
9. Radu Dragoș Dimeca  28.11.1957 Primul mandat
10. Ramona-Isabela Olteanu  13.08.1983 Primul mandat
11. Andrei-Romulus Petrișor  19.04.1982 Primul mandat
12. Vasile Rușeț  04.10.1962 Primul mandat
13. Alfred-Robert Simonis  04.01.1985 Primul mandat
14. Vasile-Teodor Vesa  26.08.1966 Primul mandat
15. Dorel Bloguț  09.05.1962 Primul mandat


HCL nr. 1/15.01.2013 privind încetarea de drept a  mandatului de consilier local  al domnului  EHEGARTNER PETRU
HCL nr. 2/15.01.2013 privind  încetarea de drept a mandatului de consilier local  al domnului  GRINDEANU SORIN
HCL nr. 3/15.01.2013 privind validarea mandatului de consilier  local al domnului BÎRSĂȘTEANU  FLORIN
HCL nr. 4/15.01.2013 privind  validarea mandatului de consilier local al domnului  GEANĂ NISTOR PAVEL
HCL 392/30.07.2013 privind încetarea de drept a mandatului de consilier local al domnului BOGDAN CIPRIAN
HCL 393/30.07.2013 privind validarea mandatului de consilier local al domnului GRIGOROIU GRIGORE


PARTIDUL DEMOCRAT LIBERAL
 Nr. crt. Numele și prenumele   Data nașterii Mandat 
1. Ovidiu Ciuhandu  30.07.1971  al treilea 
2. Constantin Ștefan Sandu  08.01.1967  al doilea 
3. Maria Saracan 30.04.1971  al doilea 
4. Simion Moșiu  12.04.1961  al doilea 
5. Adelina-Larissa Tîrziu 12.01.1969 primul
 
UNIUNEA PENTRU TIMIȘ
 Nr. crt. Numele și prenumele   Data nașterii  Mandat
1. Adrian Orza (PNȚCD)  18.12.1968  al patrulea
2. Elena Wolf (FDGR)  15.07.1965 al doilea
3. George-Flavius Boncea (PNȚCD) 28.04.1976 primul
4. Bogdan Radu Herzog (PNȚCD) 05.11.1973 primul
 
PARTIDUL POPORULUI – DAN DIACONESCU
 Nr. crt. Numele și prenumele   Data nașterii  Mandat
1. Folică Petrică 12.02.1969 primul
2. Stoian Florian 28.09.1951 primul
3. Lucian Dorel Taropa 15.12.1973 primul
 
HCL 445/03.09.2013 privind încetarea de drept a mandatului de consilier local al lui PURCELD MIRCEA OCTAVIAN
HCL 447/03.09.2013 privind validarea mandatului de consilier local al domnului FOLICĂ PETRICĂ
HCL 446/03.09.2013 privind încetarea de drept a mandatului de consilier local al lui CAPREA VASILE
HCL 448/03.09.2013 privind validarea mandatului de consilier local al domnului STOIAN FLORIAN