Teren pentru Casa Ronald McDonald

CLT prin HCL nr. 160/18.04.2006 a atribuit în folosință gratuită pe o perioadă de 49 de ani o suprafață de teren de 450 metri pătrați situat în Timișoara, str. Iosif Nemoianu nr. 3,  către Fundația pentru Copii Ronald McDonald , pentru construirea "Casei Ronald McDonald” destinată cazării temporare, gratuite, a familiilor care vin cu copii la clinicile din Timișoara și care pe perioada spitalizării nu au unde să locuiască.

După terminarea lucrărilor, construcția va deveni proprietatea Fundației pentru Copii Ronald McDonald, terenul rămânând în domeniul public al municipiului Timișoara.

Toate cheltuielile legate de construirea , întreținerea și funcționarea “Casei Ronald McDonald”, precum și de implementare și derulare a programului de cazare gratuită vor fi suportate de către Fundația pentru Copii Ronald McDonald.