Ședințe de antrenament în poligonul Modoș
În zilele de 12 – 15 martie, 20 – 23 martie și 26 – 29 martie, între orele 08.00 – 16.00, cadrele din Inspectoratul de Jandarmi Județean Timiș vor executa ședințe de tragere cu armamentul din dotare în pologonul Modoș.

În acest sens, populația din împrejurimi este rugată să respecte panourilor cu privire la accesul interzis în poligon, precum și a celelalte panouri indicatoare, având în vedere faptul că persoanele care intră în poligon pe timpul executării tragerilor sunt supuse riscului de a fi lovite de gloanțe sau schije, producându-se vătămarea corporală sau chiar decesul acestora.

Inspector Șef,
General de brigadă