Vizionare de tramvaie la Expoziția InnoTrans de la Berlin
Primarul Municipiului Timișoara, Nicolae Robu, se află zilele acestea la Berlin, la InnoTrans cea mai mare expoziție de tramvaie de pe glob, care este deschisă în capitala Germaniei, în perioada 18-21 septembrie.

Scopul vizitei este documentarea referitoare la ofertele de tramvaie de pe piața mondială, deoarece sunt prezenți la expoziție producători din toată lumea.

Primarul Timișoarei este însoțit în această vizită de directorul RATT, dl. Ioan Goia.

În atenția edilului timișorean sunt mijloacele de transport cu cel mai mic consum de energie și la prețurile cele mai avantajoase.

Intenția municipalității este de găsire a unei soluții pentru parcul de tramvaie al Timișoarei care este învechit și nu oferă condiții de transport corespunzătoare.

Biroul Relații Publice