Proiecte pentru finanțare prin programul PHARE
Serviciile de specialitate ale Primăriei Municipiului Timișoara au predat, la începutul lunii februarie, două proiecte spre finanțare în cadrul programului PHARE,  a anunțat primarul Gheorghe Ciuhandu.

Primul proiect este realizat de către Primăria Timișoara, are ca temă “Reabilitarea spațiului public în centrul istoric Timișoara pentru dezvoltarea turismului” și este evaluat la aproximativ 3 milioane euro din care 10 la sută contribuția Consiliului Local Timișoara.

Al doilea proiect este realizat de către Primăria Municipiului Timișoara în colaborare cu, Consiliul Județean Timiș, are ca tema “Reabilitarea și revitalizarea fortificațiilor Cetății Timișoara - Bastion” și este estimat la aproximativ 6 milioane de euro din care 5 procente vor fi suportate din bugetul Consiliului Local Timișoara.

Ultima actualizare: 06.08.2020
Numar de afisari: 13851967