Eficientizarea circulației
Specialiști din cadrul Primăriei au elaborat recent un studiu privind eficientizarea circulației în aglomerarea urbană Timișoara. Materialul a fost întocmit de Direcția Urbanism, prin Serviciul Planificare Urbană, în colaborare cu Direcția Edilitară a Primăriei. Până în prezent, studiul a fost discutat cu specialiști în domeniul circulației și prezentat mass-media. Materialul a obținut avizul favorabil al Comisiei de Circulație din cadrul Primăriei Timișoara.

În luna aprilie, acest studiu va fi discutat în cadrul unei dezbateri publice, după care va fi supus aprobării Consiliului Local Timișoara. Pentru orice sugestii legate de studiul privind eficientizarea circulației, toți cei interesați se pot adresa Direcției Urbanism, la tel. 408.341, sau pot trimite recomandările la adresa de e-mail rradoslav@primariatm.ro.

Detalii pe www.primariatm.ro, unde puteți și consulta respectivul studiu.