11 câini adoptați la târgul din Piața Traian
În data de 27 aprilie 2013, în Piața Traian, a avut loc prima ediție a târgului de adopții canine organizat de Primăria Municipiului Timișoara, prin Direcția de Mediu.

Douăzeci de câini deparazitați, vaccinați, sterilizați, microcipați și cu carnete de sănătate și-au așteptat nerăbdători noii stăpâni.

Unsprezece câini, care s-au dovedit a fi cei mai norocoși, au impresionat iubitorii de animale care le-au oferit familii noi față de care să-și arate devotamentul și recunoștința.

Târgurile de adopții canine organizate sub deviza „Și mie îmi stă bine în lesă!”  vor continua pe parcursul acestui an, scopul fiind promovarea adopțiilor și a creșterii responsabile a animalelor de companie.

VICEPRIMAR,
DAN DIACONU