Târg de adopții canine
Vă invităm în data de 29.06.2013, în Parcul Carmen Sylva, între orele 10:00 -12:30, la al cincilea târg de adopții canine din acest an, organizat de Primăria Municipiului Timișoara, prin Direcția de Mediu.

Douăzeci de câini deparazitați, vaccinați, sterilizați, microcipați și cu carnete de sănătate, dornici de afecțiune vor aștepta nerăbdători noii stăpâni  față de care să-și arate devotamentul și recunoștința.

Târgurile de adopții canine organizate sub deviza „ Și mie îmi stă bine în lesă!”  vor continua, fiind organizate bilunar în scopul promovării adopțiilor și a creșterii responsabile a animalelor de companie.

Direcția Comunicare