Opt câini fără stăpân au acum o familie
În data de 29.06.2013, în Parcul Carmen Sylva, a avut loc a cincea ediție a târgului de adopții canine organizat de Primăria Municipiului Timișoara, prin Direcția de Mediu.

Douăzeci de câini deparazitați, vaccinați, sterilizați, microcipați și cu carnete de sănătate și-au așteptat nerăbdători noii stăpâni.

Opt câini, care s-au dovedit a fi cei mai norocoși au impresionat iubitorii de animale, care le-au oferit familii noi față de care să-și arate devotamentul și recunoștința.

Târgurile de adopții canine organizate sub deviza „ Și mie îmi stă bine în lesă!”  vor continua pe parcursul acestui an, scopul fiind promovarea adopțiilor și a creșterii responsabile a animalelor de companie.

VICEPRIMAR,
DAN DIACONU