Ședințe de tragere în poligonul Modoș
Primăria Municipiului Timișoara informează că, în data de 22 august 2014, în inervalul orar 09.00 - 11.00, cadrele Inspectoratului General al Poliției Române execută ședințe de tragere cu armamentul din dotare în poligonul Modoș.

În aceast sens, populația din împrejurimi este obligată să respecte panourile cu accesul interzis în poligon, precum și celelalte panouri indicatoare, având în vedere că persoanele care intră în poligon pe timpul executării tragerilor sunt supuse riscului de a fi lovite de gloanțe sau schije, producându-se vătămarea corporală sau chiar decesul acestora.

Șeful Brigăzii
Comisar șef de poliție,