Ședințe de tragere în poligonul Modoș
În perioadele 09-13 februarie și 17-20 februarie, între orele 8.00-16.00, cadrele Inspectoratului de Jandarmi Județean Timiș execută ședințe de tragere cu armamentul din dotare în poligonul Modoș.

Primăria Municipiului Timișoara informează populația din împrejurimi asupra obligației de a respecta panourile cu accesul interzis în poligon, precum și celelalte panouri indicatoare, având în vedere că persoanele care intră în poligon pe timpul executării tragerilor sunt supuse riscului de a fi lovite de gloanțe sau schije, producându-se vătămarea corporală sau chiar decesul acestora.

Inspector Șef,
Col. Nicolae Slev