Programul Târgului de Crăciun 2015
Piața Victoriei este pentru al nouălea an consecutiv locul principal de atracție din Timișoara. Căsuțe, luminițe, spectacole de colinde, cadouri, preparate specifice de sezon și multe alte surprize sunt oferite locuitorilor orașului nostru, dar și turiștilor, de către Primăria Municipiului Timișoara împreună cu Casa de Cultură a Municipiului.

În cadrul târgului găsiți produse specifice sărbătorilor de iarnă și puteți achiziționa cadouri pentru cei dragi.

Pe toată perioada Târgului vor avea loc diferite manifestări artistice. În data de 19 decembrie, în Piața Victoriei, va sosi Moș Crăciun, iar celor mici li se vor pregăti diverse surprize.

PROGRAM:

3 decembrie
17.00 La gura sobei – Piti Show Radio Timișoara la Atelierul lui Moș Crăciun

4 decembrie
Spectacol TVR Timișoara pe scenă
17.00 Muzica minorităților
18.00 Spectacol Ansamblul “Timișul”, cu participarea soliștilor vocali:
Stana Stepănescu, Doriana Talpeș, Petrică Moise și Georgiana Vița
19.00 Concert Compact C

5 decembrie
17.00 La gura sobei - Povestea lui Moș Nicolae - Piti Show Radio Timișoara la Atelierul lui Moș Crăciun
18.00 Peregrinii – Iarna Brazilor- Tinerii menestreli ai cetății ne invită la spectacolul unei ierni de vis, așa cum ne-o amintim din vechile povești ale copilăriei. Muzica de Sărbători a Timișoarei de demult va fi însoțită de imagini ale vremurilor vechi, pentru o călătorie magică într-o seară de neuitat. Totul îmbrăcat în lumină și înconjurat de atmosfera minunată a Târgului de Crăciun.

6 decembrie
17.00 A.L.L. Friends Band
18.00 Spectacol de cântece, dansuri populare, colinde și obiceiuri de Crăciun cu Ansamblul “Timișul”, secțiunea tineret

10 decembrie