Cros nocturn de Ziua Timișoarei
Primăria Municipiului Timișoara organizează patru zile de evenimente pentru a marca data de 3 August, ziua orașului nostru între 2-5 august 2013.

În data de 3 august, PMT în colaborare cu Atletic Club Maraton, va organiza Crosul  Nocturn Timișoara -alegare pe traseu în oraș, 4 km.

Startul se va dala ora 23.00 de pe Bv. C.D.Loga nr.1(în fața Primăriei Municipiului Timișoara). Traseul este următorul: Podul Mihai Viteazul (pe lânga Terasa Bănățeana), stânga – Bv Pârvan - Universitatea de Vest, întoarcere 180 de grade în față la Universitatea de Vest, trecere din nou peste Podul Mihai Viteazul, direcție Piața Huniade spre Colegiul Tehnic  Ion I.C. Brătianu (fost Miu), apoi dreapta, Hotel Continental, dreapta,  Poșta Mare, până la Podul Decebal, întoarcere pe lângă  Bv.Revoluției 1989 –direcția Prefectură, Hotel Continental stânga, direcție Piața Huniade Colegiul Tehnic  Ion I.C. Brătianu (fost Miu),finish Primărie,  Bv C.D. Loga nr. 1, (vis a vis de Filarmonica Banatul).

Participrea este liberă, durata crosului va fi de aproximativ o oră.

Persoană de contact Constantin Dumitra, Atletic Club Maraton – 0722 801.440

Hartă traseu