Acțiuni ale Poliției Locale

In data de 16.08.2011, în timp ce executau serviciul de patrulare pe B-dul Cetații, un echipaj al Secției 2 Poliție Locala Timișoara, auzind strigătele de ajutor ale unei femei a intervenit pentru a-i acorda ajutor.

Aceștia au observat un bărbat care având un cuțit asupra lui atacase persoana în cauză. Datorita faptului ca acesta a incercat sa fugă de la locul faptei, a  fost urmărit  fără a fi folosit armamentul din dotare, imobilizat și încătușat. Asupra sa au fost găsite mănuși de plastic și un cuțit cui care se presupune că a fost folosit  și la înjunghierea altor victime.

Numitul, Mândrilă  Aurel , în vârsta de 33 ani din sat Lucșa de Jos jud.Mehedinți a recunoscut faptul că în cursul zilei de astăzi a mai înjughiat și alte femei.

Acesta a fost predat Inspectoratului Județean de Poliție Timiș pentru demararea  cercetărlor în vederea reținerii faptelor comise.

cons.Velicu Georgina – purtător de cuvânt
POLIȚIA LOCALĂ TIMIȘOARA