Aprobarea listelor ANL pe 2009

Au fost analizate toate documentele depuse pentru stabilirea ordinii de prioritate.

Din 25 februarie, lista ANL pentru locuințe destinate închirierii, construite în cadrul programului de Construcții locuințe pentru tineri destinate închirierii, destinate tinerilor și familiilor de tineri în vârstă de până la 35 de ani, pentru anul 2009, poate fi consultată pe site-ul Primăriei Municipiului Timișoara, www.primariatm.ro, la avizierul din curtea instituției, la Serviciul Centrul Consiliere Cetățeni, camera 12 parter, precum și la Serviciul Locuințe - camera 226 etajul II.

Pe baza actelor depuse, pentru solicitanții care au dovedit că în anul 2008 au îndeplinit criteriile de acces la locuință, s-a stabilit punctajul acumulat de fiecare solicitant, rezultând ordinea de prioritate.

Lista de priorități ANL pentru 2009 va fi aprobată de Consiliul Local în luna martie.

Lista afișată poate suferi modificări, dacă se admit unele contestații, înainte de a fi aprobată de Consiliul Local.

A fost întocmită lista de priorități ANL pentru anul 2009, luându-se în considerare toate cererile și completările depuse, până la 31.12.2008.

Adrian ORZA
Viceprimar al Timișoarei