Concert de binefacere cu Costel Busuioc

Elevii olimpici și cei merituoși au fost recompensați pentru rezultatele excepționale obținute la școală.

Primăria Municipiului Timișoara, Mitropolia Banatului, Fundația Culturală "Artmedia” în colaborare cu Filarmonica “Banatul” Timișoara a organizat în sala Capitol, în cinstea Zilei Internaționale a Copilului un spectacol de binefacere “Cireșar cu dar” pentru elevii olimpici ai Timișoarei.

Costel Busuioc a primit o Dilpomă de Execelență de la primarul Timișoarei, Gheorghe Ciuhandu

Evenimentul s-a bucurat de participarea extraordinară a lui Costel Busuioc, care a concertat împreună cu Filarmonica Banatul. Astfel, după ce a au fost premiați elevii olimpici, a concertat orchestra Filarmonicii, iar sala arhiplină, cum nu a mai fost demult a vibrat de emoție când a cântat Costel Busuioc. Primarul Timișoarei Gheorghe Ciuhandu i-a înmânat, cu acest prilej, o Dilpomă de Excelență pentru contribuția sa la sporirea prestigiului României în lume și l-a asigurat de sprijinul său și al comunității timișorene. Costel Busuioc a premiat și el pe cei mai buni elevi din Ghilad, localitatea sa de baștină. Copleșit de susținerea și afecțiunea cu care a fost înconjurat, cu modestie, tânărul a reușit să încânte publicul cu vocea sa extraordinară cu care a fost înzestrat, arătând tuturor că poți să-ți împlinești visul cu credință și curaj. Au fost mulți timișoreni care s-au implicat sufletește și au luat parte la acest eveniment caritabil, care le-a oferit posibilitatea de a trăi momente cu adevărat emoționante.