Festivalul de Operă și Operetă
Editia din acest an, a VII-a a Festivalului, se va desfasura  pe perioada a două weekend-uri,  între 19-21 august  și respectiv 26-28 august 2011

Ca și în anii trecuți și în acest final de august iubitorii de operă pot participa la Festivalul în aer liber de Operă și Operetă organizat de Primăria Municipiului Timișoara, Opera Națională Română din Timișoara,  și Casa de Cultură a Municipiului, cu finanțarea Consiliului Local al Municipiului Timișoara.

Editia din acest an, a VII-a a Festivalului,  aduce ca noutate  desfășurarea  spectacolelor pe perioada a două weekend-uri,  între 19-21 august  și respectiv 26-28 august 2011.

Spectacolele vor fi susținute de orchestra, corul și ansamblul de balet ale Operei Naționale Române din Timișoara,  cu  începere  de la ora 20.30 ,  pescena Teatrului de Vară din Parcul Rozelor, după următorul program:
  • vineri, 19 august 2011, opera TRAVIATAde G. Verdi
  • sâmbătă,20 august 2011, opereta VOIEVODUL TIGANILORde J. Strauss
  • duminică, 21 august 2011opera TURANDOTde G. Puccini.

Pe tot parcursul festivalului accesul publicului este gratuit.

Vă așteptăm!

Biroul Relații Publice