Târg de adopții canine

Vă invităm în data de 27.08.2011 în parcul Bihor, în spațiul amenajat special pentru câini (canisită), Piața Sfântul Iosif cel Nou, între orele 10:00 -12:00, la a VI-a ediție a târgului de adopții canine organizat de Primăria Municipiului Timișoara, prin Direcția de Mediu.

Douăzeci de câini deparazitați, vaccinați, sterilizați, microcipați și cu carnete de sănătate, dornici de afecțiune vor aștepta nerăbdători noii stăpâni  față de care să-și arate devotamentul și recunoștința.

Târgurile de adopții canine organizate sub deviza „ Și mie îmi stă bine în lesă!”  vor continua, fiind organizate bilunar în scopul promovării adopțiilor și a creșterii responsabile a animalelor de companie.

VICEPRIMAR,
ADRIAN ORZA