Concert de muzică militară în aer liber

Duminică, 28 august 2011, Primăria Municipiului Timișoara și Brigada 18 Infanterie “Banat” vă invită la un concert de muzică militară. Membrii Muzicii Militare a Garnizoanei Timișoara vor concerta pentru timișoreni, în Parcul Scudier (Central) între orele 19.00-20.30. Orchestra abordează mai multe genuri muzicale: muzică clasică – jazz – rock – blues – swing - muzică ușoară – pop - muzică de film, prin care speră să vă încânte inimile.

Primăria Municipiului Timișoara, împreună cu Brigada 18 Infanterie “Banat”, Garnizoana Timișoara, a reluat tradiția concertelor de muzică militară, în aer liber, lunar în Parcul Central lângă Monumentul Ostașului Român, în prima și a treia duminică a fiecărei luni.

Sesiunea de concerte se desfășoară în perioada mai-octombrie 2011.

În caz de vreme nefavorabilă, concertul va fi reprogramat.

BIROUL RELAȚII PUBLICE