Concerte dedicate Zilei Europei
Feli&The Band și Horea Crișovan, Blazzaj și Cargo vor cânta în Piața Unirii duminică, 13 mai, începând cu orele 20.00, într-o serie de spectacole organizate de Primăria Timișoara, în colaborare cu Casa de Cultură a Municipiului Timișoara, eveniment dedicat celebrării Zilei Europei.

Ziua Europei este momentul de începere al proiectului cultural „Timișoara, Mica Viena”, organizat de Primăria Municipiului Timișoara, începând din anul 2005 și dedicat atât artiștilor tineri, cât și celor consacrați. Este vorba despre o manifestare care își propune să reintroducă spațiul baroc al Pieței Unirii, una din cele mai frumoase piețe din Europa, în circuitul cultural și turistic național și internațional, astfel punându-se în valoare bogăția arhitecturală a acestei piețe și multiculturalitatea orașului nostru.

Biroul Relatii Publice