Modificări în programul Festivalului Bega Bulevard
Guverul României a decretat ziua de vineri,  2 septembrie 2016,  zi de doliu național, în memoria victimelor cutremurului produs în 24 august în Italia, printre care s-au aflat și cetățeni români, precum și în semn de solidaritate cu poporul italian.

Seismul produs în centrul Italiei, cu magnitudinea de 6,2 grade pe scara Richter, s-a soldat până acum cu 292 de morți, dintre care 11 români.

Primăria Municipiului Timișoara anunță că, în data de 2 septembrie 2016, drapelul României va fi arborat în bernă, iar manifestările publice și spectacolele organizate de municipalitate și programate în această zi nu vor mai avea loc.

Transmitem sincere condoleanțe familiilor victimelor și exprimăm întreaga compasiune pentru suferința lor.

Ca urmare, toate acțiunile și concertele programate pentru data de 2 septembrie se vor desfășura în perioada 3-4 septembrie.

Direcția Comunicare

Program modificat