Ultima zi de înscrieri la Târgul de Crăciun
Dorim să reamintim că mâine, 10 noiembrie 2017, este ultima zi de înscrieri pentru Târgul de Crăciun din Piața Victoriei, care se deschide la 1 decembrie. Cu prilejul sărbătorilor de iarnă, Primăria Municipiului Timișoara, prin Casa de Cultură a Municipiului, organizează cea de - a XI– a ediție a Târgului de Crăciun, în perioada 1 decembrie 2017 – 8 ianuarie 2018.

Căsuțele vor fi amplasate în Piața Victoriei și în parcarea Modex.

Expozanții interesați de participarea la Târgul de Crăciun trebuie să depună până în 10 noiembrie 2017, la Casa de Cultură a Municipiului Timișoara, str. Miron Costin nr. 2 (orar: vineri 11– 15), următoarele documente: formular (word) de participare la Târgul de Crăciun; CD cu poze și lista produselor comercializate; copie xerox după actele firmei; certificat de calitate sau orice alt document care atestă calitatea și specificul produselor comercializate; copie contract de colectare uleiuri și grăsimi alimentare uzate, încheiat cu un operator economic specializat, copie contract de colectarea și evacuarea a deșeurilor, încheiat pe perioada târgului cu o societate specializată. De asemenea, expozanții care comercializează produse alimentare au nevoie de avizul prealabil al Direcției Sanitar Veterinare.Totodată, pentru buna funcționare a activității, trebuie precizate detaliile referitoare la logistica necesară (curent electric, apă și altele). În urma selecției, vor fi admise cele mai bune dosare înscrise, astfel încât oferta târgului să fie cât mai atractivă și mai diversificată.

BIROUL ORGANIZARE EVENIMENTE