Seminar de bune practici dedicat Anului european al patrimoniului cultural

Mâine, marți, 8 mai 2018, Primăria Municipiului Timișoara va organiza, de la ora 15 la ora 19,30, în sala de consiliu de la etajul I, seminarul de bune practici cu titlul: “2018 - Anul european al patrimoniului cultural: exemplificări și exigențe“

Vor participa: Dan Diaconu, viceprimarul Timișoarei, reprezentanți ai unor instituții de cultură din Timișoara, precum și reprezentanți ai orașelor partenere și înfrățite din Germania, Ungaria și Serbia.

Participanții vor susține prezentări pe tema patrimoniului cultural și vor descrie exemple de bună practică în domeniul protejării patrimoniului.

Intrarea este liberă pentru toți cei interesați.

Biroul organizare evenimente

Ultima actualizare: 29.08.2019