Academia de caricatură a celebrului Ștefan Popa Popas va fi prezentă în cadrul Festivalului Artelor Timișorene

Festivalul Artelor Timișorene își propune ca, în cadrul ediției din acest an, ce se va desfășura începând de luni, 4 iunie, să aducă la rampă artiști reprezentativi ai Timișoarei.
Astfel, toți cei pasionați de arta caricaturii sunt așteptați în Piața Libertății sâmbătă, 9 iunie, ora 20 și duminică, 10 iunie, în intervalul orar 11-13, precum și după ora 17.

Academia Popa’s va realiza cu titlu gratuit caricaturi și portrete pentru timișoreni, iar toți cei care doresc să deprindă tainele caricaturii sunt invitați să se alăture reprezentanților Academiei Popa’s prezenți în Piata Libertății în cadrul Festivalului Artelor Timișorene!

Programul complet al festivalului îl găsiți accesând site-ul oficial al Primăriei Municipiului Timișoara și paginile de facebook: ”Evenimente Primăria Timișoara” și ”Festivalul Artelor Timișorene”.

Biroul Organizare Evenimente