Noi investiții în Parcul Industrial Freidorf
Primăria Municipiului Timișoara organizează negociere pentru concesionarea unei parcele de 5000 mp. în Parcul Industrial Freidorf.

Două societăți comerciale care au ca obiect de activitate, tâmplărie și respectiv producție de aparatură electrocasnică au solicitat intrarea în Parcul Industrial Freidorf.

Primăria continuă astfel programul pentru sprijinirea întreprinderilor mici și mijlocii.

O parte din Parcul Industrial realizat în zona Freidorf este destinat realizării de întreprinderi mici și mijlocii, fiind acordate facilități economice investitorilor interesați în crearea de noi locuri de muncă.

Ultima actualizare: 26.02.2020