Vizită la Parlamentul European
În perioada 22 și 23 martie, primarul Gheorghe Ciuhandu s-a aflat la Parlamentul European la Bruxelles la invitația acestei instituții. Cu această ocazie, primarul Timișoarei, alături de parlamentari din țările candidate la Uniunea Europeană, membri ai Parlamentului European, înalți funcționari din Parlamentul European și din Comisia Europeană a participat la un colocviu interparlamentar.

Tema acestei întâlniri a fost “Rolul autorităților locale și regionale în procesul de admitere în Uniunea Europeană.”