Furtul de fier vechi
Polițiștii comunitari aflați în serviciul de patrulare, au reținut recent o per­soană de sex masculin, care a fost depistată într-o seară în incinta fostei fabrici de pâine, situată pe stra­da Zlatna, în timp ce sustrăgea plăci din fontă. În urma legitimării, s-a constatat că persoana se numește L. Florin, în vârstă de 27 de ani, cu domiciliul în municipiul Deva, județul Hunedoara. În prezența martorului asistent, suspectului i s-a făcut un control, asupra lui negăsindu-se decât plăcile din material feros. Cazul a fost predat spre cercetare agen­ților Secției 1 de la Poliția Municipiului Timișoara.