La furat în plină zi
Având în vedere numeroasele sesizări din partea cetățenilor, referitor la dispariția ori lipsa capacelor de canal pe drumurile publice și nu numai, polițiștii comunitari supraveghează cu atenție acest aspect.

Polițiștii comunitari de la Secția 2, aflați în serviciul de patrulare au sesizat la intersecția străzilor Divizia 9 Cavalerie cu Robert Koch, o persoană de sex masculin care transporta un capac de canal. Agenții de Poliție Comunitară au reținut persoana, iar în urma legitimării s-a constatat că acesta se numește S. Oliver, de 31 de ani, din Timișoara. Persoana a fost predată polițiștilor de la Secția 5 de Poliție a Municipiului Timișoara pentru cercetări.