Sancționarea comerțului ilegal în Piața Badea Cârțan
Și în această lună, s-au continuat acțiunile de control care au drept scop desființarea comerțului ilegal pe raza municipiului nostru.
Astfel, acțiunile de verificare au vizat Piața Badea Cârțan. Echipa de control a fost formată din inspectori ai Serviciului Urbanism Comercial din cadrul Direcției Urbanism. Au fost verificate actele de proveniență a mărfurilor și calitatea de comercianți sau de producători a celor care comercializează mărfurile agro-alimentare.
În conformitate cu legislația în vigoare, au fost aplicate de către inspectorii Primăriei 7 amenzi contravenționale în valoare totală de 16.000.000.
Acțiunile vor continua și în perioada care urmează.