Concurs anual de tir
În data de 12.11.2011 o echipă formată din 3 polițiști locali, membrii I.P.A, a participat la concursul anual de tir organizat de I.PA. Szeged. În ciuda faptului că probele din acest an au avut un grad ridicat de dificultate, existând o probă de precizie și una de viteza, echipa Poliției Locale formată din Toma Vasile, Galu Valentin și Velicu Georgina s-a clasat pe poziția a IV-a dintr-un număr de 9 echipe participante, despărțindu-i de locul al III- lea doar câteva sutimi.
Pe podiumul individual feminin reprezentanta Poliției Locale a ocupat cea mai înaltă poziție în clasament.

cons.Georgina Velicu – purtator de cuvant
POLITIA LOCALA TIMISOARA