Altercație pe fondul consumului de alcool
Aflați în patrulare pe B-dul Republicii din Timișoara, polițiștii locali din cadrul Biroului Intervenție Rapidă au fost sesizați, în seara zilei de 17 aprilie 2012, în jurul orei 21, de către un bărbat că a fost bătut cu pumnii în zona feței.

În urma descrierii făcute de victima pe nume B. Florin, de 34 de ani, din Timișoara, polițiștii locali i-au depistat pe presupușii agresori. Aceștia se aflau în fața Stației CFR Timișoara Nord.

Se pare ca victima venea de la Arad si că avea o suma de bani la ea, iar cei doi, băuti fiind, l-au văzut la bar și l-au bătut.

În urma legitimării s-a constatat că aceștia se numesc V. Gelu, de 20 de ani, cu domiciliul în localitatea Variaș, și T. Jozsef, de 34 de ani, din Baraolt.

Cei doi, împreună cu victima, au fost predați pentru continuarea cercetărilor agenților de la Poliția Municipiului Timișoara. Altercația s-a produs se pare pe fondul consumului de alcool.

Purtător de cuvânt Poliția Locală Timișoara,
Consilier Daniela Seracin