Tănără reținută de polițiștii locali
Polițiștii locali aflați în patrulare în Piața Unirii, în noaptea de 01.05.2012, în jurul orei 03.30, au observat două persoane care au plecat de la o terasă cu un scaun.

Una dintre persoane a fugit la vederea agenților, iar cea de-a doua a fost oprită în apropierea cazarmei din Piața Mărăști. Trecând la legitimarea acesteia, s-a constatat că persoana în cauză se numește U. Maria, are 22 de ani și are domiciliul în Făget – Timiș. Aceasta a motivat că a sustras scaunul de la terasa din Piața Unirii deoarece cel pe care îl avea acasă s-a rupt.

Tânăra a fost predată pentru continuarea cercetărilor la Poliția Municipiului Timișoara.

Purtător de cuvânt Poliția Locală Timișoara,
Consilier Daniela Seracin