Surprinși în timp ce sustrăgeau un panou publicitar
În noaptea de vineri spre sâmbătă, în jurul orei 04.00, polițiștii locali aflați în patrulare în zona centrală a orașului au observat două persoane care transportau un panou publicitar în apropierea magazinului Materna.

Trecându-se la legitimarea acestora, s-a constatat că tinerii se numesc I. Cristian, de 17 ani, din Timișoara, și L. Tytus, de 21 de ani, cetățean străin. Aceștia au afirmat că au sustras panoul pe care era înscris “Schimb valutar” de lângă McDonalds pentru a se distra.

Cei doi au fost predați conform prevederilor legale agenților de la Poliția Municipiului Timișoara pentru continuarea cercetărilor.

Purtător de cuvânt Poliția Locală Timișoara,
Consilier Daniela Seracin