Depistată desenând pe pereții tramvaiului
Polițiștii locali aflați în patrulare, în seara zilei de 29.05.2012, în jurul orei 19.30, în zona Traian, au depistat o persoană care a desenat cu markerul în tramvai.

S. Maria, de 17 ani, cu domiciliul în Timișoara, a fost depistată în timp ce desena pe peretele interior al tramvaiului care circulă pe linia 5, motiv pentru care a fost sancționată conform Legii 61/1991 republicată cu amendă de 50 de lei.

Tot în primele luni acestui an, pe lângă cele peste 2500 de persoane depistate călătorind fără bilet sau legitimație pe mijloacele de transport în comun, un număr de 17 persoane au fost sancționate pentru fumat, scuipat, consum de semințe și băuturi alcoolice, precum și pentru cerșit sau provocare de scandal în mijloacele de transport în comun de pe raza municipiului Timișoara, sancțiunile fiind între 200 și 2000 lei.

Purtător de cuvânt Poliția Locală Timișoara,
Consilier Daniela Seracin