Sancționat de agenții locali
Polițiștii locali din cadrul Serviciului Protecția Mediului au acționat în 30.05.2012, în jurul orei 11.30, în zona Freidorf, unde s-a semnalat faptul că dintr-o autobasculantă s-a scurs pe carosabil un mix de materiale folosite la construcții.

Mai exact, polițiștii locali s-au deplasat la fața locului în urma unei sesizări telefonice  și au constatat că șoferul autoutilitarei a murdărit străzile Ardealul, Banatul și Gogu Opre cu amestec de nisip, pământ și apă căzut din mașina care nu era acoperită corespunzător.

Acesta a fost sancționat conform HCL 371/2007 modificată cu amendă de 1000 lei.

De asemenea, la solicitarea polițiștilor locali a curățat carosabilul.

Purtător de cuvânt Poliția Locală Timișoara,
Consilier Daniela Seracin