Noi acțiuni pentru depistarea cerșetorilor
Și în cursul zilei de 14.08.2012 polițiștii locali au acționat atât dimineața, cât și seara, în vederea depistării persoanelor care apelează la mila publică, a oamenilor străzii și a minorilor lipsiți de supraveghere de pe raza municipiului Timișoara, conform prevederilor legale în vigoare.

Astfel, au fost depistate un număr de 27 persoane, din care 2 minori si 25 adulti.

10 dintre acestea au fost identificate pentru prima oară pe raza municipiului Timișoara, fapt pentru care au fost luate în evidențe și predate serviciilor de asistență socială.

Acțiunile continuă și în perioada următoare.

cons.Mudura Voicu
POLIȚIA LOCALA TIMISOARA