Alți 28 de cerșetori și oameni ai străzii ridicați de pe străzi
Pe parcursul zilei de 16.08.2012 polițiștii locali au acționat în vederea depistării persoanelor care apelează la mila publică, a oamenilor străzii și a minorilor lipsiți de supraveghere de pe raza municipiului Timișoara, conform prevederilor legale în vigoare.

Astfel, au fost depistate în total 28 persoane din care 2 minori predați către serviciile de asistență socială și 26 adulti. Dintre acestea 13 persoane sunt din Timișoara și județul Timiș, 15 persoane din alte județe; iar 11 au fost identificate pentru prima oară pe raza municipiului Timișoara.

Acțiunile continuă și în perioada următoare.

cons.Mudura Voicu,
POLIȚIA LOCALA TIMISOARA