Suspect ca a sustras cupru si aluminiu din incinta Fabricii de ciorapi prins de politistii locali
Politistii locali aflati in patrulare in cursul serii de vineri au depistat o persoana suspecta de comiterea infractiunii de furt. Mai exact, politistii locali se deplasau cu autovehiculul din dotare pe str. M. Kogalniceanu, in zona Fabricii de Ciorapi, unde au observat un barbat suspect care se deplasa cu o bicicleta si pe care ducea mai multe cabluri ce pareau a fi din cupru si aproximativ 20 de bari din aluminium ambalate intr-un sac. In urma legitimarii s-a stabilit ca acesta se numeste P. Vasile, are 22 de ani, si are domiciliul in judetul Salaj. Acesta a declarat ca a luat bunurile gasite asupra sa din incinta fabricii. Politistii locali l-au predat, conform legii, politistilor de la Sectia 1 pentru continuarea cercetarilor.

Purtator de cuvant Politia Locala Timisoara,
Sef Birou Daniela Seracin