Încă trei sancțiuni aplicate societății Îngerii Galbeni
Ca urmare a sesizărilor venite de la cetățeni, polițiștii locali din cadrul Serviciului Circulație Rutieră au aplicat, în cursul zilei de ieri, încă trei sancțiuni de câte 2000 lei privind activitatea de transport și depozitare a autovehiculelor în alte locuri decât cele autorizate de Primăria Municipiului Timișoara.

Reamintim că potrivit HCL 146/2014 modificată privind modalitatea de parcare în centre comerciale și reglementarea ridicării, transportului și depozitării unor vehicule se sancționează cu amenzi de la 2000 la 2500 lei blocarea, ridicarea, transportul și depozitarea vehiculelor de alte unități cu excepția celor autorizate de Primăria Municipiului Timișoara, precum și depozitarea vehiculelor în alte spații decât cele aprobate de Primăria Municipiului Timișoara.

Până acum, polițiștii locali au aplicat peste 20 de sancțiuni pentru aceste fapte societății Îngerii Galbeni.

Persoanele cărora le-au fost transportate și depozitate autovehiculele în alte locuri decât cele autorizate pot sesiza aceste aspecte la numărul 0256.246.112 sau 0256.968 – Dispeceratul Poliției Locale Timișoara pentru ca polițiștii locali să ia măsurile legale de sancționare a firmelor care practică astfel de servicii neautorizat.

BIROUL COMUNICARE, RELAȚII CU PUBLICUL ȘI REGISTRATURĂ