Doi minori au fost tâlhăriți de doi oameni ai străzii
Polițiștii locali, care patrulează pe timp de noapte în zona centrală a orașului, au fost sesizați de doi minori de 17, respectiv 16 ani, cum că în jurul orei 3.30 au fost deposedați prin violență de două telefoane mobile de alte două persoane, la intersecția străzilor Sfântul Ioan cu C. Brediceanu.

Imediat, polițiștii locali au trecut la căutarea persoanelor descrise de victime, pe traseul Piața 700, str. Gheorghe Lazăr, Parcul Botanic, zonă în care existau indicii că s-au deplasat.

Aici au reținut persoanele suspecte care s-a stabilit că se numesc B. Daniel, de 23 de ani, cu domiciliul în Cernavodă – Constanța și D. Marius, de 36 de ani, cu domiciliul în Săbăuani – județul Neamț.

Cei în cauză se aflau între Parcul Botanic și calea ferată unde se adăpostiseră într-un cort improvizat, unde a fost găsit și unul din telefoanele dispărute de la victime.

Cei în cauză au fost predați pentru continuarea cercetărilor sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie polițiștilor de la Secția 1. Locația urmează a fi permanent verificată până la asanarea definitivă.

BIROUL COMUNICARE, RELAȚII CU PUBLICUL ȘI REGISTRATURĂ