Tânăr sancționat pentru că a făcut scandal
Polițiștii locali au intervenit, ieri după-amiază, la sediul Serviciului Public Comunitar de Evidență a Persoanei de pe Bdul Mihai Eminescu pentru a aplana un scandal provocat de un tânăr care a dorit să depună niște documente pentru schimbarea domiciliului și nu a fost mulțumit de răspunsul legal primit la ghișeu, deși a fost primit și consiliat și de superiorul celui ce deservea publicul la ghișeu.

Acesta nu a dorit să părăsească incinta instituției, fiind ora de finalizare a programului, motiv pentru care s-a solicitat intervenția polițiștilor locali.

În urma legitimării s-a stabilit că tânărul se numește  A. Constantin, are 32 de ani, și are domiciliul în comuna Giarmata.

Pentru că a adresat injurii, amenințări la adresa guardului de la Evidența Persoanei, la adresa agenților constatatori, a rupt procesul verbal întocmit de polițiștii locali, cel în cauză a fost sancționat cu 700 lei conform Legii 61/1991 republicată.

BIROUL COMUNICARE, RELAȚII CU PUBLICUL ȘI REGISTRATURĂ