Fonduri private pentru organizarea turneului final
Timișoara a câștigat licitația pentru organizarea turneului final al Cupei României de baschet masculin, pentru suma de 1,01 milioane de lei. Turneul se va desfășura în perioada 6-7 aprilie 2013, la Sala Constantin Jude.

„Mizăm pe implicarea privată a sponsorilor și pe contracte de publicitate pentru a acoperi întreaga sumă. Această decizie de a ne angaja ca organizatori arată că suntem consecvenți în ceea ce ne-am propus, adică să facem din Timișoara un oraș în care se întâmplă lucruri notabile în cultură, sport, sănătate, educație, economie. Să facem din Timișoara o adevărată capitală euroregională”, a spus primarul Nicolae Robu.

Direcția Comunicare