Pregătiri pentru sezonul cald
În cadrul briefingului de presa susținut miercuri, primarul Nicolae Robu a anunțat că Direcția de Mediu din cadrul Primăriei Municipiul Timișoara a început inventarierea echipamentelor destinate celor mici din locurile de joacă din Timișiara, precum și a mobilierului urban din parcuri.

Primarul Nicolae Robu a anunțat că Direcția de Mediu din cadrul Primăriei Municipiul Timișoara a început inventarierea echipamentelor destinate celor mici din locurile de joacă din Timișiara și a mobilierului urban din parcuri.

Odată finalizată inventarierea se va trece la înlocuirea echipamentelor de joacă și a mobilierului urban deteriorate cu altele în bună stare sau la repararea lor, acolo unde este posibil.

Aceste etape se vor finaliza până în primăvară, pentru ca timișorenii să se bucure de parcuri și locuri de joacă în bună stare.

Directia Comunicare