S-a constituit al 13-lea consiliu

La întâlnirea care a avut loc recent la Grupul Școlar Agricol, cetățenii din Calea Aradului prezenți s-au constituit într-un nou consiliu consultativ de cartier, alegându-și reprezentații. Astfel, în urma propunerilor for-mulate și a votului exprimat, în prezența unor consilieri locali și ai reprezentanților Primăriei, au fost aleși următorii: președintele consiliului: Ion Popa; vicepreședinți: Romulus Popescu, Vlad Florea și Aurel Băruța; secretar: Eugenia Iordache.
După o săptămână, membrii con-si-liului s-au întâlnit din nou și au întocmit o listă de priorități la nivelul cartierului, ce a fost prezentată primarului Timișoarei și consilierilor locali cu prilejul discuțiilor pe marginea planului de investiții pe anul 2007.