Consiliul Consultativ de Cartier Lipova

Continuăm publicarea articolelor care vizează descrierea realizărilor și proiectelor de investiții, pe care municipalitatea timișoreană le are pentru 2007 în fiecare cartier al orașului nostru. Numărul acesta: zona Consiliului de Cartier Lipovei.

Proiecte și realizări pe 2007

Data constituirii: 21 iulie 2004

Zona acoperită: Calea Lipovei - Viilor - UMT - Ion Ionescu de la Brad

Conducere:

Președintele: Dan Goldiș - tel.: 0256/274641;

Vicepreședinte: Gheorghe Toma - tel.: 0356/402289;

Secretar: Ana Bolog

Pentru informații suplimentare, sunați la 204886 sau veniți la sediul primăriei, la Biroul Relații Publice, cam. 120.

Rețeaua termică

În anul 2007 în zona Lipovei - Viilor – Ion Ionescu de la Brad - UMT, Primăria va executa următoarele lucrări de investiții la rețelele de termoficare:

1. Reabilitare 270 m rețea termică secundară Str. Holdelor Bl.B19

2. Reabilitare 66 m rețea termică secundară Str. Perlei 17.

3. Reabilitare 108 m rețea termică secundară Str. Galvani.

4. Reabilitare 168 m rețea termică secundară Str. Biruinței - Băncii

5. Reabilitare 250 m rețea termică secundară Str. Lucernei Bl.A99.

6. Reabilitare 138 m rețea termică secundară Str. I. I. de la  Brad  Bl. A31

7. Reabilitare 240 m rețea termică secundară Str. Lotusului - Holdelor

8. Reabilitare 240 m rețea termică secundară Str. Verde  Bl.A55

Lucrări de investiții la drumuri

Reparații capitale în zona Ion Ionescu de la Brad: str. Ion Ionescu de la Brad, Aleea Bălți, str. Perlei, str. Horea Măcelariu, str. martir C-tin Zabulică, str. L. Boțoc, str. Holdelor, str. Martir G. Toko, str. Verde.

În curs de realizare: str. C-tin cel Mare, str. Silistra

Lucrări de reparații (asfaltare) pe străzile: Calea Lipovei, str. Babadag, str. Măcin, zona UMT.

Se vor realiza lucrări de reparații pe:  Aleea Pădurea Verde, Aleea CFR inclusiv trotuare în zona UMT – str. Măcin

Lucrările de reparații și întreținere drumuri se vor executa în funcție de bugetul alocat pe anul 2007.