Dezbatere publică pe tema mediului
Primăria Municipiului Timișoara va organiza joi, 16 Februarie 2012, începând cu ora 15.00, în sala de consiliu de la etajul I al instituției, o dezbatere publică pe marginea  unui proiect de hotărâre, pe care îl prezentăm mai jos :

1.    Proiect de hotărâre privind  aprobarea Studiului  de specialitate pentru evaluarea biotopurilor urbane și a Planului strategic pentru protejarea și conservarea biodiversității realizat în cadrul Proiectului  „Biodiversitatea și protecția naturii – o abordare responsabilă a problemelor de mediu a două orașe înfrățite”, acronim BIOTOWNS,  cod proiect HURO/0901/128/1.3.4., prin Programul de Cooperare Transfrontalieră  Ungaria — România 2007-2013.

La dezbatere sunt așteptate să participe toate persoanele interesate. Cei interesați se pot adresa și în scris cu propuneri privitoare la acest material până în data de 14 Februarie 2012, Direcției Comunicare - Biroul Relații Publice, cam. 121, în format electronic - la adresa ciprian.nyari@primariatm.ro, sau prin fax, la nr. 0256/ 204.886.

BIROUL RELAȚII PUBLICE
Consilier Ciprian NYARI

Anunț dezbatere publică
Formular pentru propuneri (word)