Ajutoare pentru sinistrații din Timiș
Primăria Municipiului Timișoara a decis să vină în sprijinul cetățenilor din grav afectați de inundațiile catastrofale din ultimele zile din  județul Timiș, printr-o acțiune de ajutorare tuturor celor greu încercați de intemperiile din ultimele zile.

Municipalitatea timișoreană a hotărât deschiderea unui punct de colectare a ajutoarelor, în sala de sport a Grupului  Școlar Industrial “Emanuil Ungureanu” din Timișoara, Piața Huniade nr.3.
Vor putea fi preluate următoarele bunuri: articole de îmbrăcăminte, medicamente, obiecte de uz casnic și produse alimentare.

Punctul de colectare va funcționa începând de marți, 05.08.2014, timp de două săptămâni, între orele 08-20.00.

Primăria Municipiului Timișoara lansează un apel public către toți timișorenii care doresc să contribuie la această acțiune de ajutorare a sinistraților din  Județul Timiș.

Prof. dr. inginer Nicolae Robu

Primar al Municipiului Timișoara