Noi lucrari finalizate la drumuri
Primăria Municipiului Timișoara prin Direcția Tehnică continuă realizarea unor ample lucrări de reabilitare a străzilor din Municipiul Timișoara, prin realizarea unor covoare asfaltice care să asigure desfășurarea circulației rutiere și pietonale în condiții optime, atât în zonele aglomerate ale orașului cât și pe inelele de circulație pentru fluidizarea traficului.
În această perioadă au fost finalizate mai multe lucrări din care amintim:
Sectoare din Inelul IV:
- str. Grigore Alexandrescu ( tronson Calea Torontalului – Calea Aradului), executant: SC STRABAG SRL,  suprafață 4.493, 95 mp, valoare: 707.955 lei. Lucrări: turnare de covor asfaltic, marcaje rutiere.
- str. Constructorilor (tronson Calea Lipovei – Pădurea Verde), executant: SC DRUMCO, suprafață 5.545 mp, valoare: 674.847 lei. Lucrări: turnare de covor asfaltic, marcaje rutiere.
În zonele aglomerate ale orașului:
- str. Holdelor (tronson str. Pomiculturii – str. Borzești), executant: SC DRUMCO SA, suprafață 6.440 mp, valoare: 561.476 lei. Lucrări: înlocuiri de borduri, turnare covor asfaltic, marcaje rutiere.
- str. Hector, cu patru benzi ( tronson blv. Revoluției – str. Take Ionescu), executant: SC DRUMCO, suprafață 4.368 mp, valoare 529.174 lei. Lucrări: înlocuiri de borduri, turnare covor asfaltic, marcaje rutiere, amenajarea de 30 locuri de parcare.