Centru Multifuncțional pentru Rromi

Asociația Femeilor Țigănci „Pentru Copiii Noștri”, asociație prezidată de doamna Letiția Mark, consilierul primarului Gheorghe Ciuhandu pe probleme de rromi, a câștigat un grant în valoare de 39.000 Euro pentru proiectul „Centru Multifuncțional pentru Rromi” în Timișoara.

Grantul este oferit de Co-operating Netherlands Foundations for Central and Eastern Europe (CNF).

CNF a discutat cererea depusă de Asociația Femeilor Țigănci „Pentru Copiii Noștri” în 8 octombrie 2004 împreună cu bugetul revăzut depus în 13 iunie 2005 și a decis că proiectul timișorean merită să primească finanțarea pentru a fi transpus în practică.