Donație pentru Centrele de Zi

În momentul de față, în Timișoara municipalitatea are deschise două centre de zi pentru persoane vârstnice, unul pe Calea Lipovei și celălalt pe strada Telegrafului. Aici, își petrec timpul liber 50 de vârstnici. În sprijinul lor vine și recenta donație făcută de investitori italieni. Astfel, Francesco Pasi, cetățean de onoare al Timișoarei și un grup de investitori italieni din Forli - Italia a donat o sumă de 3.500 Euro pentru Compartimentul Centre de zi din cadrul Direcției de Asistență Socială Comunitară Timișoara (fost Centru Comunitar de Asistență Socială Timișoara). Această sumă va fi folosită pentru dotări la Centrele de zi ale municipalității timișorene.